Preskočiť na obsah

FAQ

Ochranné fólie

Môže sa fólia voskovať?

Aj keď môžete fóliu voskovať, uistite sa, že výrobok, ktorý používate, neobsahuje naftu alebo petrolej v koncentráciách vyšších ako 5%. Nepoužívajte vosky obsahujúce farbivá. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov odporúčame použiť výrobky od Xpel ako napríklad XPEL Flawless Finish Paint Protection Film Sealant alebo XPEL Ceramic Boost. Tento výrobok bol špeciálne navrhnutý na použitie s polyuretánovými ochrannými fóliami, aby poskytoval maximálnu ochranu a lesk, pričom neobsahuje žiadne prísady, ktoré by časom poškodili ochrannú fóliu.

Aká je životnosť XPEL?

Na ochranné fólie Xpel sa poskytuje záruka 10 rokov. Táto záruka sa vzťahuje na: žltnutie, farbenie, oddeľovanie vrstiev, praskanie, odlupovanie a ďalšie.

Ako môžem udržiavať ochranné fólie XPEL?

Pre ochranné fólie Xpel nie je potrebná žiadna špeciálna údržba. Fólia však vydrží dlhšie a bude sa ľahšie čistiť, ak sa ošetrí dvakrát ročne XPEL Flawless Finish Paint Protection Film Sealant.

Dá sa použiť fólia Xpel na chrómové časti auta?

Akákoľvek fólia Xpel (matná alebo lesklá) sa môže použiť na chrómové časti, aj keď povrch môže vyzerať trochu inak. Odporúčame naniesť na požadovaný povrch malú vzorku, aby ste pred rozhodnutím videli, ako to vyzerá.

Pri odstraňovaní fólie poškodí sa lak auta?

Je vysoko nepravdepodobné, že by ochranná fólia poškodila lak pri odstraňovaní fólie z auta. Napriek tomu sa stále odporúča odstránenie fólie odborníkom.

Môže sa XPEL inštalovať na svetlomety a hmlovky?

Áno, XPEL sa dá inštalovať na svetlomety a hmlové svetlá.