Preskočiť na obsah

Starostlivosť o fólie

Ochranná fólia ULTIMATE PLUS

Aby fólia vyzerala skvele, postupujte podľa niekoľkých jednoduchých pokynov:

Po inštalácii počkajte 48 hodín. Hmyz alebo iné škvrny odstráňte čo najskôr pomocou XPEL Film Cleaner. Odolné škvrny je možné odstrániť pomocou 99% izopropylalkoholu. Dajte pozor, aby tieto chemikálie nezanechali nežiaduce stopy na vozidle. Používajte XPEL Flawless Finish Paint Protection Film Sealant najmenej raz za 3 mesiace, aby ste zachovali vysoký lesk. Ľahké škrabance na fólií sa pri izbovej teplote zahoja za 20 – 30 minút. V chladnejších podmienkach alebo na urýchlenie procesu nalejte na postihnuté miesto teplú vodu (50° C). Nepoužívajte vysokotlakový čistič alebo vysokotlakový zdroj vody blízko okrajov fólie. Môže to spôsobiť zdvihnutie alebo poškodenie fólie.

Ochranná fólia STEALTH

Aby fólia vyzerala skvele, postupujte podľa niekoľkých jednoduchých pokynov:

Po inštalácii počkajte 48 hodín. Hmyz alebo iné škvrny odstráňte čo najskôr pomocou XPEL Film Cleaner. Odolné škvrny je možné odstrániť pomocou 99% izopropylalkoholu. Dajte pozor, aby tieto chemikálie nezanechali nežiaduce stopy na vozidle. Používajte XPEL Flawless Finish Paint Protection Film Sealant najmenej raz za 3 mesiace, ktorý je však potrebné nanášať rovnomerne. Odporúča sa profesionálna aplikácia. Ľahké škrabance na fólií sa pri izbovej teplote zahoja za 20 – 30 minút. V chladnejších podmienkach alebo na urýchlenie procesu nalejte na postihnuté miesto teplú vodu (50° C). Nepoužívajte vysokotlakový čistič alebo vysokotlakový zdroj vody blízko okrajov fólie. Môže to spôsobiť zdvihnutie alebo poškodenie fólie.

Starostlivosť o autofólie PRIME

Okenné fólie pre automobily XPEL PRIME boli navrhnuté tak, aby si po mnoho rokov zachovali svoj bezchybný vzhľad a čistotu. Postupujte podľa týchto tipov, aby ste sa správne starali o svoje autofólie a vyzerali čo najlepšie:

Majte na pamäti, že vaše okná môžu mať až desať dní po inštalácii hmlistý vzhľad alebo bublinky vlhkosti. Tieto podmienky zmiznú, akonáhle vlhkosť použitá na aplikáciu úplne vyschne. Po inštalácií počkajte približne 1 až 5 dní kým budte okná sťahovať alebo čistiť. Na čistenie okien použite uterák z mikrovlákna mierne navlhčený vo vode. Ak je to potrebné, môžu sa použiť aj jemné čistiace prostriedky na sklo bez obsahu amoniaku a alkoholu. Na čistenie tónovaných okien nepoužívajte abrazívne materiály.