Preskočiť na obsah

Yellotools výzbroj profesionálnych carwrapperov

  • by

Yellotools výzbroj profesionálnych carwrapperov

Snáď každý profesionálny lepič pozná produkty nemeckej firmy Yellotools, ktorá vyvíja a vyrába široké spektrum náradia a doplnkov určených na lepenie samolepiacich fólií. Vďaka dlhoročnému zameraniu na túto oblasť nájdete v ich sortimente tisícky vysoko špecializovaných produktov, ktoré pokrývajú neuveriteľne široké spektrum činností

Základným nástrojom každého aplikátora fólií je plastová stierka. Pre každý tvar, typ práce, typ fólie alebo napríklad teplotu aplikácie sa hodí trochu iná tvrdosť. Väčšina aplikátorov si vystačí s jednou, maximálne dvoma tvrdosťami. To je však škoda, pretože to nemusí byť optimálne riešenie. Yellotolls preto ponúka stierky celkom siedmich rôznych tvrdosti. Už to je samo o sebe celkom veľa a to zďaleka nie je všetko, pretože v ponuke je tiež desať rôznych tvarov stierok. Navyše na každú zo stierok existujú tiež krycie pásky proti poškriabaniu fólie. to už dáva dokopy niekoľko sto kombinácií tvrdosti, tvarov a pások.


Ako vyskúšať maximum


Vyskúšať si všetkých približne 400 variantov tvrdosti, tvarov a materiálov stierok a ochranných pások sa asi nedá. A to nielen z hľadiska časovej náročnosti, ale aj kvôli celkovej cene, ktorá by bola pomerne značná. Existuje však jednoduché riešenie. Ide o kompletnú sadu stierok všetkých tvrdosti a všetkých typov krycích pások. Sada obsahuje stierky základnej veľkosti a tvaru, ktoré sa vkladajú do špeciálneho držiaka. Je teda možné mať na každej strane stierky odlišnú tvrdosť plastu. To uľahčuje testovanie, ale tiež pomáha pri práci, kedy pre zmenu tvrdosti stačí stierku len otočiť.

Vhodný darček pre signmarkera


Ak nevieš co svojmu milému pod strom, na sviatok jeho narodenia alebo len tak, pretože ho temne miluješ, tak testovacia sada pod názvom YelloTwin sample Box bude preňho to pravé orechové. Za dostupnú cenu je možné vyskúšať si celkom 49 možných kombinácií stierok a krycích pások.

Krycie pásky


Teraz už si môžeš vybrať z niekoľkých hrúbok a povrchov samolepiacich pások – od filcových pre hrubú prácu cez (mnou veľmi obľúbené) SlimSkin, pripomínajúce jeleniu kožu, až
po niekoľko variantov textilných pások, ktoré na stierku rýchlo
a jednoducho nalepíte.